AMELİYATSIZ YÜZ GERME (HİFU – ULTRASKİN)

Ameliyat olmaktan çekiniyorsak ve ya ameliyat olmamızı gerektirecek derecede bir problem olmadığında, yüz ovalini belirginleştirmek, yüz sarkmalarını engellemek ve onarmak adına yapabileceğimiz pek çok tedavi protokolü bulunmakta.

Ancak bu tedavi yöntemlerinden hangisinin size iyi geleceğini de seçmek en zoru olsa gerek. Günümüz tedavi seçenekleri arasında altın standart eskimeyen metotlardan, popüler yöntemelere kadar geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Eksik olan parçanın hangisi olduğuna karar vermek ve onu yerine koymak en iyi sonuçları verecektir.

Yüz ovalindeki belirginliğin azalması ve sarkmalar durumunda, yüz germe ameliyatlarında sıkılaştırdığımız SMAS adı verilen yüzün astarı dediğimiz tabakaya kadar ulaşacak bir tedavi metodu ile başlamak doğru bir karar olacaktır. Bu bağlamda kullandığımız teknoloji ise odaklanmış yüksek ultrason enerjinisinin -HIFU– yüzün 4,5- 3 ve 1,5 mm lik tabakalarında ardışık olarak verilmesi esasına dayanır. Yüz astarından yukarıya doğru, yani derinden yüzeye, sıkılaştırma odakları açarak dokunun fizyolojik iyileşmesine benzer bir etki ile yeni kollajen ve elastin liflerinin oluşmasını sağlar.

Yüz başlıkları; 4,5 mm lik başlığı ile ameliyatta gerdiğimiz SMAS tabakasına kadar ulaşarak sıkılaştırır, 3 mm lik başlık ciltaltı bağ dokusunda çalışır, 1,5 mm lik başlık ise yüzeyel cilt çizgilenmelerinin onarılmasına katkıda bunur.

Aynı zamanda 13 mm Vücut başlığı ile kol sıkılaştırma, bacak aralarına uygulama , ve karın hafif düzey sarkmalarında kullanılmaktadır.

Uygulama tek seans olarak planlanır; ancak kişinin durumuna göre 2 ay kadar sonra ek bir rötuş seansı önerilebilmektedir.

Sistem yeni kollajen ve bağ doku oluşumu tetiklemek esaslı çalıştığından etkisini 12-18 ay korur, yani 1,5-2 yıl sonunda başlangıç noktasına dönmek değil de, onarıldığı yerden tekrar takvim yaşını almaya devam etmek suretiyle etkisi azalır.